Produkcja zbrojeń

Zbrojarnia ANNA:
-
zajmuje się produkcją zbrojeń budowlanych zarówno na duże
jak i małe obiekty budowlane,
- dostarcza wyprodukowane zbrojenia na teren budowy.

 

W skład zbrojeń budowlanych wchodzą strzemiona, pręty proste cięte na wymiar i pręty gięte w figury. Zbrojenie jest przygotowywane według rysunków konstrukcyjnych dostarczanych razem z zamówieniem (rysunki mogą być również w formie elektronicznej). Wyroby są produkowane przede wszystkim ze stali klasy A – III N w gatunkach BSt 500S, BSt 500 WR, B 500 SP (EPSTAL), St 500 b. Zakres średnic prętów: od Φ 6 mm do Φ 32.

 
Strzemiona.
 
Zbrojenie dystansowe. Produkcja kosza zbrojeniowego
do pali.
Gotowe zbrojenie.
 

Pierwszym etapem produkcji jest cięcie prętów. Odbywa się ono za pomocą maszyny METAX ECO. Cięcie sterowane i kontrolowane jest poprzez komputer przez co uzyskiwana jest duża dokładność długości prętów. Pocięte pręty transportowane są za pomocą stołów rolkowych do maszyn gnących lub jako gotowy wyrób do magazynu.
Następnym etapem jest gięcie pociętych prętów. Dzieje się to za pomocą stołów giętarskich PERFEKT 42 CC lub za pomocą automatycznego zespołu stołów dwustronnego gięcia PERMATIC. Zbrojarnia jest w stanie wygiąć z prętów każdy kształt figur narzuconych przez projektanta (przy zachowaniu normowych łuków gięcia).
 

 

Giętarka perfect. Maszyna metax. Maszyna metax.
 
Strzemiona budowlane wykonywane są na maszynach typu TWINMASTER. Są to maszyny prostujące pręty z kręgów, a następnie nadające odpowiedni kształt strzemionom podczas gięcia na dwóch bliźniaczych rolkach.  
Twinmaster.
 

Każdy wyprodukowany element jest oznakowany. Na metce znajdują się takie informacje jak: miejsce budowy, nazwa firmy zamawiającego, numer pręta, średnica ilość sztuk.

 
Oznakowane zbrojenie.
 

Zbrojenie jest dostarczane na budowę samochodami marki VOLVO FH-12. Razem z dostawą przekazywany jest odbiorcy dokument W-Z z dokładnym wykazem ilościowo-wagowym dostarczonych elementów. Dodatkowo odbiorca otrzymuje wymagane deklaracje zgodności i atesty hutnicze.

 
Transport pali.
 
 
Załadunek.
 
Transport zbrojenia.
 
Transport zbrojenia na placu.
 

Wydajność zbrojarni wynosi do 50 ton na dzień przy dwuzmianowym systemie pracy. Stosując profesjonalne, komputerowo sterowane urządzenia uzyskujemy wyroby na wysokim poziomie technicznym, o dużej dokładności oraz absolutnej powtarzalności kształtu i wymiaru.
Poza produkcją zbrojeń budowlanych wykonujemy również według dostarczonej przez klienta dokumentacji:
- kotwy fundamentowe i szpilki gwintowane,
- kotwy talerzowe,
-
kosze zbrojeniowe do pali i ścian szczelinowych
- siatki spawane.

 
Gotowe zbrojenie na duże pale fundamentowe. Kotwy. Zbrojenie stóp fundamentowych (kosze).


O firmie ׀ Projekty unije ׀ Produkcja zbrojeń ׀Pale fundamentowe ׀ Montaż zbrojeń ׀ Kontakt